Kaip pasirinkti gartraukį?

agrindiniai kriterijai renkantis garų rinktuvą:

  • oro ištraukimo galingumas, matuojamas m³/h.
  • triukšmo lygis, matuojamas dB (re 1pW).
  • garų rinktuvo filtrų sistema, leidžianti palaikyti gaivų virtuvės orą, be pašalinių kvapų ir riebalų.

Dažna klaida: daugybė žmonių pamiršta, kad pagrindinė garų rinktuvo funkcija-iš virtuvės pašalinti pašalinius kvapus, o ne būti apdailos dalimi.

PRIETAISO DIZAINAS

Klientui garų rinktuvo dizainas yra svarbu-garų rinktuvas turi atitikti bendrą virtuvės koncepciją.

ORO IŠTRAUKIMO GALINGUMAS (m³/h)

Ne visi garų rinktuvų gamintojai deklaruoja  matavimą, atliekamą remiantis Europos standartu EN60704 ir vykdomą garų rinktuvą jau sumontavus darbinėje padėtyje (kaip parodyta 1 paveikslėlyje).

1 pav. Matavimų sistema, atitinkanti EN60704

Pastaba! Nepainiokite šios charakteristikos su laisvą garų rinktuvo pūtimą rodančia charakteristika, kuri gali būti daug didesnė ir kurią vartotojai dažnai klaidingai laiko ištraukimo galingumu.

KOKĮ GARŲ RINKTUVO IŠTRAUKIMO GALINGUMĄ JŪS, KAIP VARTOTOJAS TURĖTUMĖTE RINKTIS?

Žingsnis Nr. 1
Apskaičiuokite savo virtuvės tūrį m³. Pvz., virtuvės ilgis yra 5 m, plotis – 3m, aukštis – 2,8 m. Taigi virtuvės tūris yra 5x3x2,8=42 m³. Rekomenduojamas garų rinktuvo ištraukimo galingumas yra virtuvės tūris, padaugintas iš 10 (virtuvėje esantis oras pakeičiamas dešimt kartų per valandą). Šiuo atveju ištraukimo galingumas turėtų būti 420 m³/h. Žinoma, šis skaičius turi būti parenkamas konkrečiam atvejui. Jei virtuvė yra atvira, pvz., sujungta su svetaine, derėtų rinktis didesnio galingumo garų rinktuvą (nuo 500 iki 1000m³/h).

Žingsnis Nr. 2

Norėdami apskaičiuoti realų garų rinktuvo oro ištraukimo galingumą montavimo vietoje, turite padidinti pagal pirmą taisyklę pasirinktą ištraukimo galingumą tam tikru skaičiumi. Tai daroma dėl oro pasipriešinimo vamzdžiuose.

Ventiliacijos vamzdžiai yra svarbi garų rinktuvo montavimo paketo dalis. Kiekvienas vamzdžio metras ar 90 laipsnių posūkis sumažina oro ištraukimą apie 20-50 m³/h.

Nemažinkite sistemoje naudojamų vamzdžių skersmens! Dėl mažo skersmens padidėja visoje sistemoje oro pasipriešinimas ir sumažėja Jūsų garų rinktuvo ištraukimo galingumas.

Pastaba! Ištraukimo galingumas sumažės dėl vamzdžio ilgio, posūkių skaičiaus ar mažesnio skersmens.

 TRIUKŠMO LYGIS

Ar žinojote, kad virtuvės garų rinktuvo triukšmą skleidžia:
1. Variklis. Didesnio pajėgumo variklis skleidžia daugiau triukšmo.
2. Vamzdis. Mažesnio skerspjūvio vamzdyje oro greitis yra didesnis ir dėl to padidėja triukšmas.
3. Oras. Didesnis oro srautas ir greitis riebalų filtre lemia didesnį triukšmą.

Kaip išmatuoti garų rinktuvo skleidžiamą triukšmą? Europoje yra naudojamas virtuvės garų rinktuvų skleidžiamo triukšmo matavimo standartas, vadinamas triukšmo galia ir išreiškiamas dB (re 1 pW).  Tik taip gautus rezultatus galima objektyviai palyginti, nes jie NEPRIKLAUSO nuo garų rinktuvo aplinkos ir rodo tik paties garų rinktuvo skleidžiamą triukšmą.

Žmogaus ausis negali suvokti triukšmo galios dB (re 1 pW). Ji yra matuojama garso nepraleidžiančioje patalpoje. Matavimo plote, kuris apima garų rinktuvą, yra įrengti 6 matavimo taškai (mikrofonai). Taigi patalpos bei atstumų iki mikrofonų įtaka yra neutralizuojama!

3 pav. Triukšmo galios matavimas

 Kai kurie gamintojai taip pat nurodo vadinamąjį triukšmo slėgio lygį (dB), kurį žmogaus ausis gali suvokti. Garų rinktuvo aplinka (patalpa, kitas triukšmas) gali daryti įtaką gaunamam rezultatui, taigi jis nėra objektyvus, kad būtų galima naudoti lyginant kaip standartą.

Pastaba! Visada pasidomėkite garų rinktuvo triukšmo galios dB (re 1 pW) lygiu. Įsitikinkite, kad lyginate tuos pačius skirtingų gamintojų duomenis.

Ar žinote, kaip sumažinti garų rinktuvo skleidžiamą triukšmą? Naudokite didžiausio rekomenduojamo skersmens (skerspjūvio) vamzdžius. Naudokite specialius triukšmą izoliuojančius vamzdžius arba aplink juos dedamą izoliacinę medžiagą. Izoliuoti
reikia išilgai viso vamzdžio, nuo garų rinktuvo iki sieninės dėžutės. Jei palėpėje naudojate išorinį variklį, sumontuokite izoliaciją ir aplink variklį, sukurdami apsaugą nuo triukšmo, kondensacijos ir žemos temperatūros.

FILTRŲ SISTEMA

Garų rinktuvo filtrai yra svarbiausias dalykas, leidžiantis palaikyti švarų orą Jūsų virtuvėje. Dažnai naudojamas kelių filtrų derinys.

Nerūdijančio plieno filtrai skirti verdamo maisto skleidžiamiems riebalams ir kvapams sugerti. Šiuos filtrus galima plauti indaplovėje. Norint pasiekti puikius filtravimo rezultatus,montuojama iki 3 tokių filtrų.

Anglies filtrų paskirtis – sugerti maisto kvapus. Priklausomai nuo šeimos dažniausiai verdamo maisto, juos galima keisti kartą per 1–3 metus. Ruošiant egzotiškus, išskirtinio kvapo patiekalus, reikalingas daug geresnis filtravimas nei ruošiant įprastą europietišką maistą.

Pastaba! Rinkdamiesi garų rinktuvą, pažvelkite į jo vidų – kaip iš tiesų sumontuoti filtrai, kokia jų kokybė. Gražus išorės dizainas neatperka prasto prietaiso veikimo.


<<Atgal