Pasvarstymai apie virtuvės baldus

Teisingas virtuvės suplanavimas ypač svarbus. Sakyčiau svarbiau patogumas nei grožis: per laiką akis „pripranta“ prie baldų grožio, jo spalvų derinio, o patogumo jausmas gaminant valgį išlieka ilgam. Kuo patogesnė virtuvė, tuo malonesnė valgio ruoša.

Aišku, Jūsų svečiai pirmiausia pastebės virtuvės dizainą. Jums girs kaip viena ar kita puiku. Bet jei jie taip pat planuoja įsigyti virtuvę, padarys viską, kad tik ši būtų dar gražesnė už jūsiškius baldus (lietuviškas mentalitetas ir nieko čia nepadarysi!). Geros įrangos, patogaus išdėstymo lengvai nenužiūrėsi. O jei nužiūrės, kažin ar nesinorės šioje vietoje pataupyti.

Jei baldą, kaip ir žmogų, pasitinki pagal drabužį (suprask kaip išorę), tai išlydi pagal protą (suprask kaip vidų). Žinoma, aš toli gražu ne už neskoningus spalvų derinius, iškreiptas proporcijas. Tačiau neretai pavyksta pamatyt įspūdingų darbų, kuriuose stipriai prasilenkiama su funkcine paskirtimi.

Nemažiau svarbus baldų tvirtumas bei patikimumas: juk išlūžęs stalčius ar durelės "pakels" nuotaiką kiekvieną kartą, kai tik nuspręsite jais naudotis, o kartais net ir pažvelgti...

<<Atgal